Absolventi 1981
Clasa A:
Prima învățătoare: Adamiță Maria Ananevna
Diriginte: Calicișcova Vasilisa Anastasievna
- 1. Alboteanu Vasilii Ivanovici (Flocoasa)
- 2. Bujac Evghenia Vladimirovna
- 3. Bujac Maria Gheorghevna
- 4. Beșleagă Vasilisa Feodorovna
- 5. Bogos Maria grigorievna (Flocoasa)
- 6. Bogos Parascovia Gheorghevna (Flocoasa)
- 7. Bagrin Elena Ivanovna
- 8. Grigoriu Vasilii Vasilievici (Flocoasa)
- 9. Gaitan Tatiana Constantinovna
- 10. Duca Valerii Feodorovici
- 11. Enachi Svetlana Dmitrievna (Porumbești)
- 12. Ichim Valentina Dmitrievna
- 13. Crudu Lidia Constantinovna
- 14. Chistol Nadejda Petrovna
- 15. Crăciun Igori Gheorghevici
- 16. Chilian Gheorghii Petrovici
- 17. Chirtoacă Ana Leonidovna (Flocoasa)
- 18. Crăciun Floarea Constantinovna (Flocoasa)
- 19. Lungu Oliga Ivanovna
- 20. Mocanu Valentina Dmitrievna
- 21. Mocanu Constantin Ivanovici (Flocoasa)
- 22. Pîrciu Nina Petrovna
- 23. Popa Nicolai Gheorghevici
- 24. Tucan Eftimia Dmitrievna (Flocoasa)
- 25. Țurcanu Ecaterina Ivanovna (Flocoasa)
Clasa Б:
Prima învățătoare: Adamiță Maria Ananevna
Diriginte: Postolache Gheorghe Petrovici
- 1. Andronachi Maria Mihailovna (Tartaul)
- 2. Bîrdan Ecaterina Feodorovna (Tartaul)
- 3. Vișan Constantin Leonidovici (Chiselia)
- 4. Vasilcu Nina Gheorghevna (Chiselia)
- 5. Ghintuială Parascovia Nicolaevna (Tartaul)
- 6. Chirică Nina Feodorovna (Tartaul)
- 7. Corja Gheorghii Dmitrievici (Chiselia)
- 8. Corja Valentina stepanovna (Chiselia)
- 9. Lazarciuc Evghenia Vasilevna (Chiselia)
- 10. Marț Alla Ivanovna (Chiselia)
- 11. Marț Nadejda Ivanovna (Chiselia)
- 12. Mocanu Vera Nicolaevna (Tartaul)
- 13. Mocanu Nadejda Ivanovna (Tartaul)
- 14. Petreanu Evghenia Mihailovna (Tartaul)
- 15. Roman Tatiana Andreevna (Tartaul)
- 16. Radu Elena Feodorovna (Tartaul)
- 17. Scăriceanu Elena Anastasievna (Tartaul)
- 18. Anastase Visarion Savelievici
- 19. Petreanu Ivan Gheorghevici
- 20. Pascari Maria Gheorghevna (Flocoasa)
- 21. Rusu Natalia Mihailovna (Flocoasa)
- 22. Focșa Ivan Vasilievici (Flocoasa)
- 23. Țurcanu Vasilii Mihailovici (Flocoasa)
Clasa B:
Diriginte: Angheluță Ivan Petrovici
- 1. Andoni Olimpia Semionovna (Crăciun)
- 2. Balan Elena Ivanovna (Lingura)
- 3. Balan Constantin Gheorghevici (Lingura)
- 4. Balan Evghenia Vasilievna (Lingura)
- 5. Baran Nicolai ilici (Lingura)
- 6. Baran Ana Stepanovna (Lingura)
- 7. Budeanu Dmitrii Gheorghevici (Țarancuța)
- 8. Bujeniță Valentina Ivanovna (Lingura)
- 9. Bujeniță Anastasia Dmitrievna (Lingura)
- 10. Vișan Mihail Ivanovici (Crăciun)
- 11. Vișan Constantin Mihailovici (Crăciun)
- 12. Volînschii Gheorghii Feodorovici (Lingura)
- 13. Gabatiuc Ivan Feodorovici (Baimaclia)
- 14. Culicovscaia Natalia Vasilievna (Coștangalia)
- 15. Corja Nadejda Stepanovna (Chisilia)
- 16. Mudrenco Dmitrii Stepanovici (Baimaclia)
- 17. Munteanu Galina Dmitrievna (Baimaclia)
- 18. Nicolau Evghenii Petrovici (Porumbești)
- 19. Roșca Serghei Gheorghevici (Coștangalia)
- 20. Răileanu Constantin Nicolaevici (Coștangalia)
- 21. Cantea Mihail Feodorovici (Coștangalia)
- 22. Țanțuc Valentina Semeonovna (Lingura)
- 23. Cioroi Maria Victorovna (Coștangalia)
- 24. Grecu Savelii V.
Класс Г:
Первая учительница: Новакова Надежда Петровна
Классный руководитель: Михай Ирина Ильинична
- 1. Бодлева Мария Петровна (Ларга)
- 2. Бодлев Николай Михаилович (Ларга)
- 3. Дерменжи Фома Иванович
- 4. Желясков Василий Васильевич
- 5. Кара Татьяна Степановна (Ларга)
- 6. Куртева Наталья Фёдоровна (Ларга)
- 7. Рыбакова Надежда Якимовна
- 8. Сиденков Алексей Николаевич (Тартаул)
- 9. Танурков Савелий Николаевич
- 10. Таласимова Степанида Николаевна
- 11. Тузлукова Надежда Георгиевна
- 12. Тодоров Пётр Петрович (Ларга)
- 13. Чиканчи Иван Георгиевич (Ларга)
- 14. Тануркова Ольга Петровна